TEMEL DENİZCİLİK EĞİTİMİ

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine hafta içinde yelkenli ve kürekli teknelerle denizcilik ve gemicilik eğitimi verilmektedir. Bu eğitimlerde amaç; Denizcilik ve gemicilik niteliklerini kazandırmak, kürekli tekne kullanma ve sevk yeteneği kazandırmak, yelkenli teknelerde görev yapabilmek, kullanma ve sevk yeteneği kazandırmak, denizcilik terimlerini öğretmek ve teknelerde kullanımını sağlayarak uygulamaları geliştirmek'tir.
Resimlere Ulaşmak İçin Tıklayınız

AÇIk Denİz EĞİtİMİ (ADE)

     Birinci sınıfta öğrenim gören öğrencilerin, Karadeniz/Akdeniz limanlarına okul gemileri ile yapılan deniz eğitimidir. Bu eğitimler Mayıs döneminde yapılmakta olup, öğrencilerin gemideki yaşam şartlarına alışması, uzun süreli seyir şartlarının yaşatılması, yurt içi/yurt dışı limanlarını tanıyarak genel kültürlerinin geliştirilmesine yönelik olarak icra edilir. İlgili resimlere ulaşmak için tıklayınız.

Donanma Gemİlerİnde Denİz EĞİtİMİ (DODE)

     İkinci sınıfta öğrenim gören öğrencilerin, mezuniyet öncesinde atanacakları görev şartlarına hazırlanmak ve görev yapacakları ortama girmeden önce kendilerini yetiştirmelerine olanak sağlamak maksadıyla donanma gemilerinde aldıkları eğitimdir.

Kamp EĞİTİMİ

     Birinci sınıftan ikinci sınıfa geçmeye hak kazanan öğrencilere eylül döneminde icra ettirilen eğitimdir. Bu eğitimde, denizcilik konularının kurs şeklinde verilmesi ve tatbikatının yaptırılması, yüzme ve teknelerle denizcilik eğitimi verilmesi amaçlanmaktadır. İlgili resimlere ulaşmak için tıklayınız.

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu